Μαρσέιγ – Στρασμπούρ 2-2: Φρέναρε τους Μασσαλούς…

Η Στρασμπούρ έβαλε… φρένο στη Μαρσέιγ, καθώς απέσπασε ισοπαλία με 2-2

Μαρσέιγ –  Στρασμπούρ 2-2: Φρέναρε τους Μασσαλούς…

Η Στρασμπούρ… φρέναρε τη Μαρσέιγ και με δύο γκολ που πέτυχε στο τελευταίο δίλεπτο της αναμέτρησης την υποχρέωσε σε ισοπαλία με 2-2. Παράλληλα με αυτό το σκορ επέτρεψε στην Παρί Σεν Ζερμέν να ξεφύγει με δέκα πόντους από τους Μασσαλούς, ενώ η ίδια πήρε βαθμολογική ανάσα, καθώς ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι Μασσαλοί είχαν δύσκολο έργο από το ξεκίνημα, καθώς στο 29’ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαλέρντι. Παρόλα αυτά κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ στο 49’ με τον Μπεμπά. Το 2-0 πέτυχε στο 76’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Σάντσες, όμως η Στρασμπούρ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στο 88’ ο Αουλού μείωσε σε 2-1 και ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο έγραψε το τελικό 2-2.