Ρεάλ Μπέτις - Ρεάλ Mαδρίτης 0-0: Δεύτερη σερί ισοπαλία οι «μερένγκες» και ...-9!

Η Ρεάλ Μαδρίτης μετά το «Χ» στο ντέρμπι της πρωτεύουσας έφερε λευκή ισοπαλία στην Σεβίλλη με την συνονόματη της Ρεάλ Μπέτις κι έμεινε στο -9 από την Mπαρτσελόνα και την κορυφή της La Liga

Με το χειρότερο τρόπο ολοκληρώθηκε το 8ημερο αγώνων της Ρεάλ Μαδρίτης: μετά το 1-1 που πήρε in extremis με την Ατλέτικο στο ντέρμπι της Ισπανικής πρωτεύουσας και την ήττα (0-1) από την Μπαρτσελόνα στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου ήρθε και η «λευκή» ισοπαλία με την... συνονόματη Ρεάλ Μπέτις στο «Μπενέτο Bιγιαμαρίν» της Σεβίλλης.

Αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με τη νίκη νωρίτερα της Μπαρτσελόνα, την άφησε 9 πόντους πίσω από την πρωτοπόρο της La Liga δυσκολεύοντας περαιτέρω την προσπάθεια της για να υπερασπιστεί τα κεκτημένα της...

Η ομάδα του Αντσελότι που δεν είχε τελική στο στόχο με την Mπάρτσα το επανέλαβε στο πρώτο ημίχρονο του Σεβιγιάνικου αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες (κορυφαία το σουτ του Αγιόθε Πέρεθ που έβγαλε ο Κουρτουά)

Στην επανάληψη ναι μεν είχε αλλά κάτι η επιπολαιότητα των παικτών της κάτι ο Κλάουντιο Mπράβο κι η αμυντικοί του Πελεγκρίνι το αποτέλεσμα ήταν ...μηδέν εις το πηλίκο!

ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΗΣ 24ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (3/3)

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Κάντιθ 0-0

ΣΑΒΒΑΤΟ (4/3)

Χετάφε- Ζιρόνα 3-2 (2', 14' πέν. Ουνάλ, 43' Μαγιοράλ / 54' Καστεγιάνος, 80' Γκουτιέρεθ)

Αλμερία - Βιγιαρεάλ 0-2 (76' Μορένο, 88' Μοράλες)

Μαγιόρκα - Έλτσε 0-1 (88' Μπογέ)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Σεβίλλη 6-1 (23', 26' Ντεπάι, 53' Γκριεζμάν, 69' Καράσκο, 76', 90+2' Μοράτα / 39' Εν Νεσιρί)