La Liga: Δραματικό διπλό - ανάσα για την Εσπανιόλ στο Έλτσε (0-1)

Με γκολ στα... χασομέρια του αγώνα η Εσπανιόλ επικράτησε 1-0 της Έλτσε εκτός έδρας και πήρε μπόλικο... οξυγόνο στην προσπάθεια παραμονής. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη La Liga.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού κατέκτησε η Εσπανιόλ στην έδρα της ουραγού Έλτσε, στο ματς με το οποίο ξεκίνησε η κυριακάτικη (19/2) δράση στη La Liga, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Οι Καταλανοί δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα, η οποία στο 81' έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καρμόνα. Η λύτρωση για την Εσπανιόλ ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Νταρντέρ σκόραρε γράφοντας το 0-1!