Premier League: Με ρέκορντμαν Κέιν η Τότεναμ «ράπισε» τη Σίτι 1-0!

Χάρη σε γκολ του Χάρι Κέιν από το 15ο λεπτό η Τότεναμ λύγισε με 1-0 τη Μάντσεστερ Σίτι! Νωρίτερα, η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε σπουδαία νίκη με το ίδιο σκορ επί της Λιντς. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στην Premier League.

Ο Χάρι Κέιν των ρεκόρ χάρισε στην Τότεναμ σπουδαία νίκη επί της Μάντσεστερ Σίτι, η οποία δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί την ήττα της Άρσεναλ από την Έβερτον για την 22η αγωνιστική της Premier League.

Ο Άγγλος διεθνής στράικερ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 15ο λεπτό και έγραψε το 1-0, σκορ που έμελλε να μείνει αναλλοίωτο μέχρι τέλους. Παράλληλα, έκανε και δύο ρεκόρ.

Αρχικά έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Τότεναμ με 267 γκολ, ξεπερνώντας τον Τζίμι Γκριβς που είχε πετύχει 266. Παράλληλα, έγινε μόλις ο τρίτος παίκτης στην ιστορία της Premier που φτάνει τα 200 γκολ, πίσω από τους Γουέιν Ρούνεϊ (208) και Άλαν Σίρερ (260).

Νωρίτερα, η Νότιγχαμ Φόρεστ πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Λιντς με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα που πέτυχε νωρίς ο Τζόνσον.