Μπέτις - Θέλτα 3-4: «Τρελό» διπλό στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν

Η Θέλτα σε ένα…τρελό ματς με επτά γκολ και ανατροπές επικράτησε 4-3 της Μπέτις στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν. «Ροντέο» στις καθυστερήσεις.

Η Θέλτα άνοιξε το σκορ στο 6’ με τον Λάρσεν αλλά τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Χουάνμι και στο 23’ ο Κανάλες σημείωσε το 2-1 για την Μπέτις που γύρισε το ματς μέσα σε λίγα λεπτά.

Ο Βέιγκα με έξοχο πλασέ έγραψε το 2-2 στο 42’ και η Θέλτα πέρασε εκ νέου μπροστά με τον Βέιγκα και πάλι στο 56ο λεπτό. Ο Έιντου στο 69’ μάλιστα έκανε και το 2-4 σε ένα τρελό ματς στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν.

Οι γηπεδούχοι στο 84’ με πέναλτι του Φεκίρ ξαναμπήκαν στο ματς (3-4) και έβαλαν…φωτιά στα τελευταία λεπτά.

Ένταση υπήρξε στο τέλος. Δόθηκαν 8 λεπτά καθυστερήσεις αλλά ξεπεράστηκε ο χρόνος, αφού αποβλήθηκε ο Φελίπε, ο οποίος στη συνέχεια πέρασε από τον πάγκο της Θέλτα και αρπάχτηκε με όλο τον κόσμο.