Κάντιθ - Μαγιόρκα 2-0: Πήρε… βαθιά ανάσα

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Κάντιθ επικράτησε εντός έδρας 2-0 της Μαγιόρκα  για την 19η αγωνιστική της La Liga και ξέφυγε από την ζώνη του υποβιβασμού

Η Κάντιθ «καιγόταν» για τη νίκη προκειμένου να βελτιώσει την κακή βαθμολογική της θέση και τα κατάφερε επικρατώντας με 2-0 της Μαγιόρκα σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της LA Liga.

Οι γηπεδούχοι τα έκαναν όλα στo πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου επέβαλαν απόλυτα το παιχνίδι τους, ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 2-0.

Στο 10’ κιόλας ο Τεό Μπονγκοντά έκανε το 1-0 και στο 38’ με πέναλτι ο Άλεξ διπλασίασε τα τέρματα για την Κάντιθ.

Στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα τον πρώτο λόγο είχε η Μαγιόρκα, αλλά η συμπαγής άμυνα των γηπεδούχων δεν της επέτρεψε να αντιδράσει.