Σκόραρε ο Ρονάλντο - Έκανε το 4/4 η Γιουβέντους (vid)

Η «Μεγάλη Κυρία» νίκησε με 2-1 την Σασουόλο για την τέταρτη αγωνιστική της Serie A.

Mε τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει τα δύο του πρώτα γκολ στο ιταλικό πρωτάθλημα, η Γιουβέντους επικράτησε δύσκολα με 2-1 επί της «σκληροτράχηλης» Σασουόλο στο «Allianz Stadium». Στο 50' ο Πορτογάλος «σούπερ σταρ» άνοιξε το σκορ για τους «μπιανκονέρι», για να διπλασιάσει ένα τέταρτο αργότερα (65') σε 2-0. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Μπαμπακάρ μείωσε με κεφαλιά σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Ο Ντάουγκλας Κόστα είδε την κόκκινη κάρτα, καθώς έφτυσε τον Ντι Φραντσέσκο της Σασουόλο.