Ατλέτικο Μαδρίτης - Βαγιαδολίδ 3-0: Επιστροφή στις νίκες με ξέγνοιαστη επικράτηση!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Βαγιαδολίδ με 3-0 για την 18η αγωνιστική της La Liga.

Επέστρεψε στις νίκες η Ατλέτικο Μαδρίτης, επικρατώντας της Βαγιαδολίδ με 3-0 για την 18η αγωνιστική της La Liga.

Οι «ροχιμπλάνκος» μάλιστα «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Ο Μοράτα στο 18' άνοιξε το σκορ, ενώ ο Γκριεζμάν στο 23' έκανε το 2-0. Το τελικό σκορ υπέγραψε ο Ερμόσο στο 28'.

Στο δεύτερο μισό οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, με την ομάδα της Μαδρίτης να φτάνει τελικά σε μία άνετη νίκη και στους 31 βαθμούς.