Ατλέτικο Μαδρίτης - Έλτσε 2-0: Δύο γκολ, τρεις κόκκινες!

Σε ένα ματς με τρεις αποβολές, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε με 2-0 της Έλτσε για την 15η αγωνιστική της La Liga.

Επιστροφή στη La Liga με νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία επικράτησε με 2-0 της Έλτσε για την 15η αγωνιστική.

Στο 56΄ο Γκριεζμάν βρήκε με τον Ζοάο Φέλιξ, ο οποίος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ 74΄ο Μοράτα ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες, ενώ οι «ροχιμπλάνκος» με 10, σε ένα ματς με τρεις αποβολές.

Ο Βέρντου αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με απευθείας κόκκινη για κράτημα, ενώ στο 90' ο Κουίνα δέχθηκε δεύτερη κίτρινη μέσα σε 4 λεπτά!

Ο Χερμόσο άφησε την Ατλέτικο με 10 παίκτες στο 53', όταν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη για ανατροπή αντίπαλο, μόλις τρία λεπτά από την πρώτη κίτρινη.