Φράιμπουργκ - Ουνιόν Βερολίνου 4-1: Ξανά στη δεύτερη θέση με τεσσάρα!

Η Φράιμπουργκ σκόρπισε την Ουνιόν Βερολίνου με 4-1 για την 15η αγωνιστική της Bundesliga.  Χατ-τρικ ο Γκρίφο, με 10 παίκτες για σχεδόν 70 λεπτά οι φιλοξενούμενοι.

Επιβλητική νίκη για την Φράιμπουργκ στην έδρα της κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου με 4-1 για την 15η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4' με εκτέλεση πέναλτι του Γκρίφο, ενώ ο ίδιος μόλις 2 λεπτά αργότερα έκανε και το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να αλλάξουν τον ρου τον αγώνα όμως στο 10' ο Νοχ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, ενώ από το 19' αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λάιτ με απευθείας κόκκινη.

Στο 30' η Φράιμπουργκ έκανε το 3-0 με ακόμα ένα πέναλτι εκτελεσμένο από τον Γκρίφο, ενώ στο 45+1' ο Γκρέγκοριτς έκανε το 4-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμό, ενώ η Ουνιόν πάλεψε όπως μπορούσε, σημειώνοντας μόνο το γκολ της τιμής στο 84' με τον Μίχελ.