Γκλάντμπαχ-Ντόρτμουντ 4-2: Τα «πουλάρια»…πάτησαν τους «Βεστφαλούς»

Εκπληκτική η Γκλάντμπαχ…πάτησε την Ντόρτμουντ (4-2) στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα.

Η Γκλάντμπαχ με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες. Κέρδισε 4-2 την Ντόρτμουντ και μείωσε τη διαφορά από την εξάδα.

Το ματς είχε εξαιρετικό ρυθμό και στο 30' είχαν ήδη σημειωθεί τέσσερα τέρματα! Ο Χόφμαν άνοιξε το σκορ (1-0), ο Μπραντ ισοφάρισε στο 19ο λεπτό αλλά οι Μπενσαμπαϊνί, Τουράμ πήγαν το ματς στο 3-1.

Ο Σλότερμπεκ πέντε λεπτά πριν από το τέλος της πρώτης περιόδου μείωσε σε 3-2 αλλά η Γκλάντμπαχ που ήταν εντυπωσιακή στο 46' έκανε το 4-2 και είχε κι άλλες ευκαιρίες στη συνέχεια να πετύχει κι άλλα τέρματα.

Ο Χόφμαν σκόραρε ξανά στο 68’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε λόγω επιθετικού φάουλ, με το 4-2 να είναι και το τελικό σκορ.