Βέρντερ Βρέμης-Χέρτα 1-0: «Καθάρισε» ο Φίλκρουγκ

Ο Νίκλας Φίλκρουγκ με μία εξαιρετική κεφαλιά στο 85ο λεπτό χάρισε τη νίκη στη Βέρντερ Βρέμης με 1-0 επί της Χέρτα.

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Βέρντερ Βρέμης που επικράτησε με σκορ 1-0 της Χέρτα. Με πρωταγωνιστή τον συνήθη ύποπτο, τον Νίκλας Φίλκρουγκ. Στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης ο πρώτος σκόρερ της Bundesliga με μία καταπληκτική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη.

Ένα γκολ που ήρθε στο σημείο που η Χέρτα είχε βγει στην επίθεση και πίεζε την αντίπαλο της. Μία στιγμή, όμως, να ξεφύγει ο Φίλκρουγκ και είναι αρκετή για να κάνει τη ζημιά. Σε γενικές γραμμές είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα, αφού η ομάδα της Βρέμης ήταν αυτή που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι για να σκοράρει.