Ατλέτικο Μαδρίτης - Ράγιο Βαγιεκάνο 1-1: Την «ξέρανε» ο Φαλκάο στις καθυστερήσεις!

Η Ράγιο Βαγιεκάνο έκανε την έκπληξη και με γκολ - πέναλτι του Ρανταμέλ Φαλκάο στο 90+2’, πήρε βαθμό στο «σπίτι» της Ατλέτικο Μαδρίτης (1-1).

Η Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε τον μπελά της από μία «γειτόνισσά» της. Ενώ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της με το γκολ του Μοράτα από το 20’, είδε την Ράγιο Βαγιεκάνο να της κάνει... κηδεία «Estadio Metropolitano» και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαλκάο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, να χάνει το τρίποντο!

Το τελικό 1-1 ήταν απόρροια της πίεσης που άσκησε η Ράγιο για να ισοφαρίσει και του γεγονότος ότι η Ατλέτικο δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε για να καθαρίσει νωρίτερα το ματς και να μην μπλέξει σε περιπέτειες, στις οποίες τελικά έμπλεξε!