Παρί Σεν Ζερμέν – Μαρσέιγ 1-0: Κορυφή με Νεϊμάρ

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 1-0 της Μαρσέιγ με γκολ του Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Βραζιλιάνος πήρε και την αποβολή του Ζιγκό στο 72’.

Μόνη πρώτη στο γαλλικό πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν. Επικράτησε 1-0 της Μαρσέιγ στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη, απέναντι στην πάντα επικίνδυνη Μαρσέιγ και κατάφερε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με υπέροχο τελείωμα του Νεϊμάρ, ασίστ Εμπαπέ, να πάρει κεφάλι στο σκορ (1-0). Ο Μέσι είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στην επανάληψη χάθηκαν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες. Η Μαρσέιγ το πάλεψε αλλά έμεινε με δέκα παίκτες στο 72’ ο Ζιγκό για μαρκάρισμα στον Νεϊμάρ και εκεί τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για την ομάδα του Τούντορ.