Λέστερ-Κρίσταλ Πάλας 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ

Λέστερ και Κρίσταλ Πάλας έμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που είχε ευκαιρίες, αλλά ειδικά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν.

Η Λέστερ παραμένει κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και αυτό που την ενδιαφέρει στα παιχνίδια της είναι να μαζεύει βαθμούς. Στην εντός έδρας αναμέτρηση της με την Κρίσταλ Πάλας έμεινε στο 0-0 σε ένα ματς που είχε αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές και το μόνο που έλειψε ήταν το γκολ.

Ειδικά οι «αλεπούδες» ήταν η ομάδα που πατούσε καλύτερα στο γήπεδο είχαν τις στιγμές τους, όμως, δεν μπορούσαν να σκοράρουν. Στο δεύτερο ημίχρονο, μάλιστα η Λέστερ ανέβασε στροφές και πίεσε την Κρίσταλ Πάλας ψάχνοντας επίμονα ένα γκολ που θα της έδινε τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι μάζεψαν την κατάσταση στα μετόπισθεν μετά την είσοδο του Λούκα Μιλιβόγεβιτς, αλλά και πάλι στα τελευταία λεπτά του αγώνα ένιωσαν μεγάλη πίεση. Αυτή η ισοπαλία για την Κρίσταλ Πάλας είναι η τρίτη της φετινή εκτός έδρας, ενώ δεν έχει νίκη μακριά από το γήπεδο της.