Bundesliga: Μιας πεντάρας... Γκλάντμπαχ για την Βέρντερ!

Η Βέρντερ Βρέμης συνέτριψε την Μπορούσια Μένχενγκλαντμπαχ με το εμφατικό 5-1 και την έπιασε στη βαθμολογία της Bundesliga.

Μετά από δύο αγώνες με ένα γκολ κι ένα βαθμό στο ενεργητικό της πριν τη διακοπή η Βέρντερ Βρέμης εμφανίστηκε μεταμορφωμένη κονιορτοποιώντας την Μπορούσια Μένχενγκλαντμπαχ στο «Βέζερ Στάντιον»!

To 5-1 είναι το πιο ευρώ σκορ μέχρι στιγμής στην 8η αγωνιστική της Bundesliga.

Μέχρι το 8ο λεπτό το σκορ ήταν 2-0 με τους Φίλκρουγκ και Ντους να σκοράρουν για τους «πράσινους» που πριν το τέταρτο είχαν φτάσει στο 3-0 «τελειώνοντας» το ματς με το δεύτερο τέρμα του Φίλκρουγκ.

Η παραπαίουσα άμυνα των «πουλαριών» έδωσε κι ένα αυτογκόλ (του Ραμί Μπενσεμπαΐνι) στο 37’ για το 4-0 του ημίχρόνου.

Στην επανάληψη η Βέρντερ ...έκοψε ταχύτητα, ο Μάρκους Τουράμ μείωσε για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Μίτσελ Βάιζερ έγραψε το τελικό 5-1 στο 73’ φέρνοντας την ομάδα του ισόβαθμη της αντιπάλου της που είχε τέσσερις πόντους και μηδέν γκολ παθητικό στα τελευταία της δύο ματς πριν τη διακοπή αλλά στη Βρέμη έχασε τα αυγά και τα πασχάλια...