Σόου Μπακασέτα στη νίκη-ανατροπή της Τράμπζονσπορ επί της Γκαζιαντέπσπορ (3-2)

Με πρωταγωνιστή τον Τάσο Μπακασέτα, η Τράμπζονσπορ γύρισε το εις βάρος της 0-2, πανηγυρίζοντας σημαντική νίκη επί της Γκαζιαντέπσπορ με 3-2.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν δύο γκολ με τους Αλεξάντρου Μαξίμ και Λάζαρ Μάρκοβιτς, «παγώνοντας» το γήπεδο της Τραπεζούντας. Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Τάσος Μπακασέτας. Στο 14' έβγαλε την ασίστ για το 1-1 του Τρεζεγκέ και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε σε 2-2.

Το γκολ της νίκης για τους πρωταθλητές Τουρκίας ήρθε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μαρκ Μπάρτρα, ο οποίος προκάλεσε... παροξυσμό στους φίλους των γηπεδούχων.

Ο Μανώλης Σιώπης αντικαταστάθηκε στο 72ο λεπτό, ενώ με την Γκαζιαντέπ αγωνίστηκε ο Κίτσιου.