Τότεναμ - Λέστερ 6-2: Διέλυσε τις «αλεπούδες» και ανέβηκε στην 2η θέση!

Καταιγιστική η Τότεναμ στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Λέστερ, την οποία ισοπέδωσε με 6-2, ανεβαίνοντας στη 2η θέση στην Premier League.

Η Λέστερ πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη η Τότεναμ ήταν αμείλικτη, επικρατώντας τελικά με 6-2.

Οι «αλεπούδες» αιφνιδίασαν τα «σπιρούνια», κάνοντας το 0-1 στο 6' με εκτέλεση πέναλτι του Τίλεμανς. Στο 8' ο Χάρι Κέιν έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους.

Στο 21' ο Ντάιερ έκανε το 2-1, όμως στο 41' ο Μάντισον έφερε εκ νέου του παιχνίδι στα ίσα. Το δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ανήκε αποκλειστικά στην Τότεναμ.

Στο 47' ο Μπεντανκούρ σκόραρε για το 3-2, με τη Λέστερ να προσπαθεί να απαντήσει. Ο Αντόνιο Κόντε πέρασε το ματς τους Σον, Έμερσον και Ρομέρο, αλλάζοντας τον αγώνα!

Ο Νοτιοκορεάτης άσος πέτυχε χατ-τρικ σε 13 λεπτά (73', 84', 86'), διαμορφώνοντας το εντυπωσιακό 6-2, με το οποίο τα «σπιρούνια» ανέβηκαν με 17 βαθμούς στη δεύτερη θέση!