Στο 2ο γύρο του Γερμανικού Κυπέλλου, με πεντάρα (0-5) επί της Βικτόρια Κολωνίας η Μπάγερν Μονάχου!

Η Μπάγερν Μονάχου επιβληθηκε με 5-0 της Βικτόρια Κολωνίας (3ης Κατηγορίας), εκτός έδρας και προκρίθηκε, πανεύκολα, στο 2ο γύρο του Γερμανικού Κυπέλλου

Xωρίς να ...ιδρώσει η Μπάγερν Μονάχου έγινε η τελευταία χρονικά ομάδα που πήρε το «εισιτήριο» για το 2ο γύρο του Γερμανικού Κυπέλλου (σ. στις 4 Σεπτέμβρη η κλήρωση του).

Οι Βαυαροί επικράτησαν στην Κολωνία (παρουσία 50.000 θεατών!) της τοπικής Βικτόρια (3ης Κατηγορίας) με το ευρύ 5-0.

Σκορ που ήρθε... σβηστά για τους πρωταθλητές Γερμανίας.

Το χορό των γκολ έσυρε ο Ολλανδός Γκράβενμπερτς που στο 35' με το παρθενικό του τέρματα στους «κόκκινους» άνοιξε το σκορ.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο 17χρονος, Γάλλος, Τελ τον... μιμήθηκε κάνοντας το 0-2 από πάσα του σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Στο δεύτερο μέρος το όνομα τους στην λίστα των σκόρερ πρόσθεσαν οι Μανέ (53'), Μουσιάλα (67') και Γκορέτσκα (82').