Serie A: Νίκη για την Ουντινέζε, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Λάτσιο (highlights)

Τη νίκη πανηγύρισε η Ουντινέζε, ενώ η Λάτσιο δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις από τη Σαμπντόρια στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Serie A.

Δύο ισοπαλίες και μία νίκη περιελάμβανε το αποψινό πρόγραμμα της τέταρτης αγωνιστικής της Serie A. H Λάτσιο με γκολ του Ιμόμπιλε στο 21' ήταν έτοιμη να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Σαμπντόρια. Ωστόσο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκαμπιαντίνι χάλασε τα σχέδια των φιλοξενούμενων γράφοντας το 1-1.

Ένα γκολ χρειάστηκε η Ουντινέζε για να νικήσει τη Φιορεντίνα εντός έδρας με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ήταν ο Μπέτο στο 17ο λεπτό.

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν η Έμπολι και η Βερόνα καθώς έμειναν στο 1-1. Ο Μπαλντάτσι στο 26' έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους και στο 69' ο Καλόν ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.