Φινλανδία: Γκολ ο Ζαροκώστας στη Χάκα

Ο Σταύρος Ζαροκώστας βρήκε δίχτυα στη νίκη της Χάκα με 3-2 επί της Ίλβες και έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα της Φινλανδίας.

Ο Σταύρος Ζαροκώστας συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις του στο πρωτάθλημα της Φινλανδίας φορώντας τη φανέλα της Χάκα.

Ο 24χρονος Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα στον αγώνα της ομάδας του με αντίπαλο την Ίλβες και την οδήγησε στη νίκη με 3-2 για την 20η αγωνιστική στην κατηγορία. Η Χάκα βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 16’ με το τέρμα του Πέτερι Πένανεν (1-0), αλλά στη συνέχεια έφερε «τούμπα» το ματς και πήρε το τρίποντο.

Ο Ζαροκώστας έγραψε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ στο 69ο λεπτό της συνάντησης κάνοντας το 1-2, ενώ σημειώνεται ότι με το τέρμα αυτό έφτασε πλέον τα 10 σε 25 εμφανίσεις του τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Η Χάκα βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -12 από την πρωτοπόρο Κουόπιο.