Μπόχουμ - Μπάγερν Μονάχου 0-7: Πήρε εκδίκηση και τη... διέλυσε!

Δεν έδειξε έλεος η Μπάγερν, που σκόρπισε με 7-0 τη Μπόχουμ στο τελευταίο ματς της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga, παίρνοντας παράλληλα εκδίκηση για την περσινή ήττα με 4-2. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Υπερηχητική Μπάγερν. Η ομάδα του Μονάχου, διέλυσε με 7-0 τη Μπόχουμ στο τελευταίο ματς της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga και πέρασε μόνη στην κορυφή, έχοντας το απόλυτο. Στον πάτο της κατάταξης οι γηπεδούχοι.

Μάλιστα, οι Βαυαροί κάνοντας επίδειξη δύναμης και ανωτερότητας πήραν εκδίκηση για την περσινή ήττα με 4-2 στο ίδιο γήπεδο.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-4. Ο Σανέ στο 4' άνοιξε τον χορό των τερμάτων για να ακολουθήσουν τα γκολ των Ντε Λιχτ (25'), Κόμαν (33') και Μανέ (42').

Ο Σενεγαλέζος βρήκε δίχτυα και στο 60' ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Γκαμπόα με αυτογκόλ έκανε το 0-6. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκνάμπρι στο 76'.