Ρεν - Αζαξιό 2-1: Πρώτη φετινή νίκη για τους γηπεδούχους

Η Ρεν επικράτησε εντός έδρας της Αζαξιό με 2-1 στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Ligue 1.

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1 πανηγύρισε η Ρεν που επικράτησε εντός έδρας της Αζαξιό με 2-1. Το σκορ για τους νικητές άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Τεριέ, με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 57' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση χάρη σε γκολ του Ελ Ιντρισί, όμως η απάντηση της Ρεν ήταν άμεση αφού πέντε λεπτά μετά ο Τεάτ έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους.

Η Ρεν στο 81' έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Σαλίν,με τον Ουγκοσουκβού να τον μιμείται στις καθυστερήσεις. Παρά τις δύο κόκκινες η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να κρατήσει μέχρι την ολοκλήρωση του αγώνα το υπέρ της αποτέλεσμα.