Εσπανιόλ – Ράγιο Βαγεκάνο 0-2: Της έχει πάρει τον … αέρα

Από ένα γκολ πέτυχε σε κάθε ημίχρονο η Ράγιο Βαγεκάνο και νίκησε την Εσπανιόλ, εκτός έδρας, με 2-0

Στη δεύτερη αγωνιστική της La Liga, η Ράγιο Βαγεκάνο νίκησε την Εσπανιόλ, εκτός έδρας, με 2-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν πάρει τον … αέρα των γηπεδούχων καθώς είναι αήττητοι στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Oι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 40’ με τον Παλαθόν και πήγαν με το 0-1 στα αποδυτήρια. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 59’ ο Σις διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Στο 16’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λεζέν, ενώ στο 30’ τον δρόμο προς τα αποδυτήρια πήρε και ο Γκόμεθ.