Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-0: Διασυρμός άνευ προηγούμενου

Σε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της ιστορίας της, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διασύρθηκε από την Μπρέντφορντ με 4-0.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά το κάζο της πρεμιέρας με την Μπράιτον, έψαχνε την πρώτη της νίκη κόντρα στην Μπρέντφορντ για την 2η αγωνιστική της Premier League.

Αντ' αυτού συνετρίβη με το βαρύ 4-0 και τις «μέλισσες» να χρειάζονται τέσσερις τελικές προσπάθειες εντός εστίας σε 35 λεπτά για να σημειώσουν ισάριθμα γκολ.

Οι παίκτες του Έρικ Τεν Χαγκ υπέπιπταν στο ένα παιδαριώδες λάθος πίσω από το άλλο, σημειώνοντας ένα διόλου κολακευτικό ρεκόρ για την ομάδα τους: Συγκεκριμένα, είναι στην ιστορία της επί εποχής Premier League (από το 1992-93 και έπειτα) η Γιουνάιτεντ ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο εκτός έδρας αγώνα της έχοντας δεχτεί τέσσερα γκολ!

Στην επανάληψη ο Τεν Χαγκ προχώρησε σε μαζεμένες αλλαγές, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι είχαν σφύγμο, όμως εντέλει οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους μετά το 80' και μόνο από... τύχη το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις.

Tα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν οι Τζόσουα Ντασίλβα στο 10', Ματίας Γένσεν στο 18', Μπεν Μι στο 30' και Μπράιαν Εμπεουμό στο 35'.

ΜΠΡΕΝΦΟΡΝΤ: Ραγιά, Χίκεϊ (80' Ονιέκα), Μι, Γιάνσον, Νόργκααρντ (80' Σόρενσεν), Χένρι, Ράσμουσεν, Γένσεν (74' Μπαπτίστ), Ντασίλβα (62' Γιάνελτ), Εμπεουμό (73' Γουίσα), Τόνι

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Ντάλοτ, Μαγκουάιρ, Μαρτίνες (46' Βαράν), Σο (46' Μαλάσια), Έρικσεν (87' Φαν Ντε Μπέεκ), Φρεντ (46' Μακτόμινεϊ), Φερνάντες, Σάντσο (60' Ελάνγκα), Ρονάλντο, Ράσφορντ