Η Λίβερπουλ ανέπνευσε στις... εκπνοές των ημιχρόνων (vid)

Η Λίβερπουλ έφυγε νικήτρια με 2-0 από το «Σέλχαρστ Παρκ» σημειώνοντας και τα δυο γκολ στην εκπνοή των ημιχρόνων.

Κερδίζοντας την Κρίσταλ Πάλας, η Λίβερπουλ σημείωσε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος για πρώτη φορά μετά την περίοδο 2013-14.

Ο Τζέιμς Μίλνερ άνοιξε το σκορ στο 45΄με πέναλτι που κέρδισε ο Σαλάχ από τον Σακό. Κι όπως είχε συμβεί στα προηγούμενα 47 παιχνίδια που σκόραρε στην καριέρα του, η ομάδα του δεν έχασε (37 νίκες, 10 ισοπαλίες)!

Η Κρίσταλ Πάλας, που είχε αρχηγό τον Μιλιβόγεβιτς, είχε δοκάρι με τον Τάουνσεντ και ο Άλισον Μπέκερ έκανε μερικές σωτήριες επεμβάσεις αλλά η αποβολή του Μπισάκα στο 75΄ (ανέτρεψε τον επελαύνοντα Σαλάχ) αποδείχθηκε κομβική για την έκβαση της συνάντησης. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σάντιο Μανέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.