Μπέτις – Μπαρτσελόνα 1-2: Απόδραση με Άλμπα στο 94’

«Τρίποντο» Champions League για την Μπαρτσελόνα στο 94’ με υπέροχο τέρμα του Άλμπα στην έδρα της Μπέτις (1-2).

Με γκολ του Άλμπα στο 94’ η Μπαρτσελόνα επικράτησε εκτός έδρας της Μπέτις με 2-1 και…κλείδωσε την παρουσία της στο Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Η Κυπελλούχος Ισπανίας Μπέτις το πάλεψε, ισοφάρισε αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει ούτε τον βαθμό.

Ο Φάτι πέρασε στο ματς και αμέσως σκόραρε (0-1, 75') αλλά ο Μπάρτρα ισοφάρισε (1-1) τέσσερα λεπτά μετά για την Μπέτις. Στο 94' όμως η Μπαρτσελόνα, πήρε τη νίκη με τον Άλβες να δημιουργεί και τον Άλμπα να σκοράρει ένα υπέροχο τέρμα με σουτ στην κίνηση για το 1-2.

Δοκάρι ο Αραούχο στο 20’ για την Μπαρτσελόνα και ο Ροντρίγκες για την Μπέτις στο 29ο λεπτό.