Αταλάντα - Σαλερνιτάνα 1-1: Νέα γκέλα οι «μπεργκαμάσκι» - Πόντος ελπίδας για τους φιλοξενούμενους

Η Αταλάντα υπέπεσε σε νέα γκέλα, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (1-1) από την Σαλερνιτάνα που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού και εξακολουθεί να δίνει μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Serie A.

Δεν λέει να βρει τα πατήματά της η Αταλάντα και στο πιο καθοριστικό σημείο της περιόδου, εξακολουθεί να υποπίπτει σε οδυνηρές γκέλες που δυσκολεύουν την προσπάθεια ευρωπαϊκής εξόδου. Οι «μπεργκαμάσκι» περιορίστηκαν σε ισοπαλία (1-1) κόντρα στην Σαλερνιτάνα που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού και μετρούν μόνο μία νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Από την άλλη πλευρά η Σαλερνιτάνα λίγο έλειψε να πετύχει την τέταρτη συνεχόμενη νίκη και να βγει για πρώτη φορά από την επικίνδυνη ζώνη. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, άντεξε στην πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι σχεδόν μέχρι το φινάλε, αλλά ο Πάσαλιτς έδωσε την λύση στους γηπεδούχους δύο λεπτά πριν το φινάλε.