Ligue 1: Παρί και Στρασμπούρ τα μοιράστηκαν όλα…

Ισόπαλες με σκορ 3-3 αναδείχθηκαν Στρασμπούρ και Παρί Σεν Ζερμέν με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σκοράρει δύο γκολ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις

Σε ένα… χορταστικό ματς η πρωταθλήτρια Παρί Σεν Ζερμέν ήρθε ισόπαλη 3-3 με τη Στρασμπούρ εκτός έδρας με τον Κιλιάν Εμπαπέ να είναι ο πρωταγωνιστής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γκαμειρό και στη συνέχεια ανέλαβε δράση για την Παρί ο Επαπέ.

Ο Γάλλος επιθετικός έφερε την αναμέτρηση στα ίσα στο 23ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 64' οι Παριζιάνοι έκαναν την ανατροπή με τον Χακίμι να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Μπαπέ παίρνοντας προβάδισμα με 1-2.

Ο Γάλλος άσος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 68' ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3, όμως η συνέχεια ανήκε στην Στρασμπούρ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά σε 2-3 με τον Βεράτι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Χάκι να διαμορφώνει το τελικό 3-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.