Σεβίλλη - Γρανάδα 4-2: Στη δεύτερη θέση οι Σεβιγιάνοι με ανατροπή!

Η Σεβίλλη επιβλήθηκε, σε ένα συγκλονιστικό ματς, με 4-2 επί της Γρανάδα για την 31η αγωνιστική της La Liga.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Σεβίλλη στην έδρα της, επικρατώντας με ανατροπή της Γρανάδα με 4-2 για την 31η αγωνιστική της La Liga, σε ένα συγκλονιστικό ματς με πολλές ανατροπές.

Ο Ματσίς στο 23' άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντιέγκο Κάρλος να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 32'.

Στο 66' ο Οκάμπος έκανε το 2-1, ενώ στο 76' οι Σεβιγιάνοι έκαναν το 3-1, με τον διαιτητή να ακυρώνει το γκολ με τη χρήση VAR λόγω φάουλ στην αρχή της φάσης.

Η Γρανάδα ξαναμπήκε στο ματς όταν στο 88' έκανε το 2-2. Όμως, ο Μιρ στις καθυστερήσεις έκανε το 3-2, ενώ στο 10' λεπτό το καθυστερήσεων ο Παπού Γκόμεζ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Με τη νίκη αυτή η Σεβίλλη έφτασε τους 60 βαθμούς και ανέβηκε στην δεύτερη θέση, ενώ η Γρανάδα έμεινε στους 29 και την 16η θέση, μόλις στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.