Γρανάδα - Ράγιο Βαγεκάνο 2-2: «Σοκ» στις καθυστερήσεις για τη Ράγιο που κέρδιζε 0-2 ως το 67'

Σοκ στο 94' για τη Ράγιο Βαγεκάνο, η οποία κέρδιζε 2-0 στην έδρα της Γρανάδα μέχρι το 67', απώλεια για την Βαλένθια. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της La Liga

Η Ράγιο Βαγιεκάνο προηγήθηκε πολύ νωρίς με 0-2, χάρη σε τέρματα των Σέρζι Γκουαρντιόλα στο 6' και του Αλεχάντρο Κατένα στο 17', αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στο δεύτερο ημίχρονο και άφησαν... ξερούς τους φιλοξενούμενους, χάρη σε πέναλτι-γκολ του Λουίς Μίγια στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 67' ο Χόρχε Μολίνα είχε μειώσει σε 1-2. Στο 51' αποβλήθηκε ο Σάντι Κομεσάνια της Ράγιο και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο.

Ακόμα δύο βαθμούς πέταξε η Βαλένθια, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας με την Κάντιθ.