Ατλέτικο Μαρίτης-Κάντιθ 2-1: Μεγάλη νίκη οι «ροχιμπλάνκος»

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης που επικράτησε με σκορ 2-1 της Κάντιθ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μπορεί να το περίμενε πολύ πιο εύκολο το βράδυ της με αντίπαλο την Κάντιθ, αλλά τα πράγματα αποδείχτηκε πως δεν ήταν τόσο απλά. Οι "ροχιμπλάνκος" νίκησαν με σκορ 2-1 σε ένα ματς που δεν ήταν τόσο απλό όσο αναμενόταν.

Η Ατλέτικο προηγήθηκε στο 3' με τον Φέλιξ, αλλά λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης από τον Νεγρέδο. Στην επανάληψη έγινε μία πραγματική "μάχη" ανάμεσα στις δύο ομάδες και το παιχνίδι ήταν αρκετά νευρικό. Η Ατλέτικο τελικά βρήκε το γκολ με τον Πολ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Κάπως έτσι οι Μαδριλένοι πήραν τη νίκη από μία Κάντιθ που πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις.

Το προφίλ της 28ης αγωνιστικής

Την Παρασκευή (11/3)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Κάντιθ 2-1

3' Φέλιξ, 68' Πολ - 45' Νεγρέδο