Μονπελιέ – Ρεν 2-4: Βλέπει Champions League…

Η Ρεν νίκησε την Μονπελιέ, εκτός έδρας, με 4-2 και βρίσκεται κοντά στις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στο Champions League

Μονπελιέ – Ρεν 2-4:  Βλέπει Champions League…

Η Ρεν έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί με τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες που είχε μακριά από το γήπεδό της, μετά την επικράτησή της επί της Μονπελιέ με 2-4. Οι φιλοξενούμενοι με την επιτυχία τους αυτή, βρίσκονται στο γκρουπ των πρωτοπόρων και είναι κοντά στις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Ρεν άνοιξε το σκορ στο 8’ με τον Τεριέ και διπλασίασε τα τέρματά της στο 15’ με τον Μπουριζό. Τρία λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Ογιόνγκο και στο 41’ ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Γουάχι.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Λαμπόρντ και διαμόρφωσαν το τελικό 2-4 στο 84’ με τον Μάγιερ.