Ligue 1: Η Ναντ…ταπείνωσε την Παρί (3-1)

Η Ναντ υποχρέωσε την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρώτη της ήττα (3-1) στο πρωτάθλημα της Γαλλίας, από τον Οκτώβριο.

Πρώτη ήττα για την Παρί Σεν Ζερμέν στη Ligue 1. Η Ναντ έγινε η πρώτη ομάδα μετά τη Ρεν (2-0 τον περασμένο Οκτώβριο) που κερδίζει την Παρί στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Λίγες μόλις ημέρες μετά τη νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης με το γκολ του Εμπαπέ στο φινάλε, η Παρί βρέθηκε στο πρώτο ημίχρονο με την…πλάτη στον τοίχο δεχόμενη τρία γκολ από τη Ναντ που παλεύει για να βγει στην Ευρώπη.

Η Παρί κατάφερε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου να μειώσει (3-1) στο σκορ με γκολ του Νεϊμάρ, μετά την πάσα του Μέσι. Ο Εμπαπέ χτύπησε στον αριστερό του αστράγαλο κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης αλλά πέρασε στο γήπεδο και συνέχισε.