La Liga: Η Βιγιαρεάλ... βούλιαξε με «καρέ» (4-1) από...τορπίλες τη Γρανάδα κι αναδύθηκε στην 4αδα!

Η Βιγιαρεάλ νίκησε, 4-1, στην Γρανάδα, με χατ τρικ του Γκρένεβελντ, στο εναρκτήριο ματς του Σαββατιάτικου προγράμματος της 25ης αγωνιστικής της La Liga κι ισοβαθμεί με την 4η Μπαρτσελόνα και την Ατλέτικο Μαδρίτης. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Επιστροφή στις νίκες για την Βιγιαρεάλ μετά το 0-0 στο «Μπερναμπέου», την περασμένη εβδομάδα.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» για το εναρκτήριο ματς του Σαββατιάτικου προγράμματος της 25ης αγωνιστικής της La Liga επιβλήθηκε 4-1 στη Γρανάδα της τοπικής ομάδας μ' αποτέλεσμα να πιάσει στην βαθμολογία την 4η Μπαρτσελόνα και την ισόβαθμή της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Ολλανδός επιθετικός Ντανζούμα Γκρένεβελντ σκοράροντας χατ τρικ !

Άνοιξε το σκορ με πέναλτι (35'), διπλασίασε τα τέρματα του τέσσερα λεπτά μετά και στο 81ο λεπτό, πάλι από την άσπρη βούλα πέτυχε το τρίτο του γκολ.
Ενδιάμεσα (61') ο Μίγια με το τρίτο πέναλτι του απογεύματος είχε ξαναβάλει για ένα 20λεπτο.στο ματς του Ανδαλουσιάνους που δέχθηκαν το 4ο γκολ από τον Μόι Γκόμεθ (96').

Για την 4η από το τέλος (στο +4 από τον υποβιβασμό) Γρανάδα που δεν κερδίζει από...πέρσι (22/12) αυτή ήταν η 5η σερί ήττα και το πρώτο γκολ μετά από 3 αγώνες, ενώ έχει συγκομιδή δύο μόλις πόντων σε 7 αναμετρήσεις