Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπράιτον 2-0: Επιστροφή στις νίκες με Ρονάλντο και Φερνάντες

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Μπράιτον με 2-0 και επέστρεψε στις νίκες για την 18η αγωνιστική της Premier League.

Τη νίκη σε εξ αναβολής αναμέτρησης της 18ης αγωνιστικής της Premier League πανηγύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Μπράιτον με 2-0.

Οι «κόκκινοι διάβολοι», μετά από δύο σερί ισοπαλίες, επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και προσπέρασαν την Γουέστ Χαμ στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 43 βαθμούς.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη για τους γηπεδούχους στο 51'. Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, μετά από την αποβολή του Ντανκ για κράτημα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις (90+7'), μετά από ασίστ του Πολ Πογκμπά.