Αταλάντα - Φιορεντίνα 2-3: Την... ξέρανε στο 90+4' με δέκα παίκτες!

Η «ψυχωμένη» Φιορεντίνα  νίκησε 3-2 την Αταλάντα στο Μπέργκαμο με γκολ του Μιλένκοβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Coppa Italia. Με δέκα από το 79' οι «βιόλα».

Η Φιορεντίνα πήρε το θρίλερ και το εισιτήριο για τους «4» του Coppa Italia! Η ομάδα της Φλωρεντίας πήρε παλικαρίσια νίκη - πρόκριση επί της Αταλάντα στο Μπέργκαμο με 3-2, παίζοντας με δέκα και με τέρμα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το παιχνίδι τα είχε όλα. Δύο ανατροπές, αποβολή αλλά και... μπάζερ μπίτερ. Ο Πιάτεκ έδωσε προβάδισμα στους «βιόλα» στο 9' αλλά οι Ζαπακόστα (36') και Μπόγκα (56') έφεραν τούμπα το ματς. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Πολωνό στράικερ στο 71' και παρά την αποβολή του Μαρτίνες (79') πήραν την πρόκριση με τη «χρυσή αλλαγή», τον Μιλένκοβιτς.

Σαν να μην έφτανε ο αποκλεισμός, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play off του Europa League, έχασε με τραυματισμό τον Παλομίνο και τα προβλήματα ενόψει της πρώτης αναμέτρησης με τους Πειραιώτες είναι πολλά.

Η Φιορεντίνα περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της, αφού στις 22.00 η Γιουβέντους αντιμετωπίζει τη Σασουόλο στο Τορίνο.