Ligue 1: Τρίποντο… Ευρώπης για τη Ρεν, 2-0 τη Μπρεστ

Η Ρεν πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κόντρα στη Μπρεστ και με το 2-0 στην έδρα της βρέθηκε στις ευρωπαϊκές θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα της Ligue 1. Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Η Ρεν επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών στο Σαμπιονά και έκανε ένα ακόμα σημαντικό βήμα στη μάχη για την διεκδίκηση μιας θέσης στον βαθμολογικό πίνακα που οδηγεί στα Κύπελλα Ευρώπης της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Στην 23η αγωνιστική ο σύλλογος πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κόντρα στη Μπρεστ και με το 2-0 βρέθηκε στην πέμπτη θέση της κατάταξης.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γκαετάν Λαμπόρντ στο 20’ και στο 90’ ο Τεριέ «σφράγισε» το τρίποντο διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Για την Μπρεστ αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τελευταία της τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα.