La Liga: Νέα «τεσσάρα» (4-1) η, τρίτη, Ρεάλ Μπέτις, θύμα της η Εσπανόλ εκτός έδρας και μ' ανατροπή!

Η, τρίτη, Ρεάλ Μπέτις συνέτριψε 4-1 την Εσπανιόλ, στα περίχωρα της Βαρκελώνης, στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής της La Liga.αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία.

Με φόρα από την τεσσάρα (4-0) επί της Αλαβές στην Σεβίλλη, η Ρεάλ Μπέτις πέτυχε άλλο ένα «καρέ» τερμάτων κατά της Εσπανιόλ (4-1) στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής της La Liga

Η Καταλανική ομάδα έκανε το λάθος να...προηγηθεί στα περίχωρα της Βαρκελώνης με τον Ραούλ Ντε Τομάς (14') και το πλήρωσε ακριβά...

Δεχόμενη αρχικά την ισοφάριση από πέναλτι του Μπόρχα Ιγκλέσιας (31'), ενώ η ομάδα του Πελεγκρίνι (με κορυφαίο τον Κανάλες) ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση 5 λεπτά μετά με τον Αργεντινό Ροντρίγκες.

Στην επανάληψη άλλα δύο τέρματα από τους Μπόρχα Ιγκλέσιας (53') και Γουίλιαν Ζοσέ (76') ολοκλήρωσαν την εμφατική νίκη των, εδραιωμένων στην 3η θέση, «βερδιμπλάνκος» αφήνοντας τους «παπαγάλους» (που από το 81' έμειναν 10 λόγω αποβολή του σκόρερ τους...) με συγκομιδή ενός μόνο πόντου σε τρεις αγωνιστικές.