La Liga: Ο Μπογέ ήταν αρκετός για την Έλτσε, 1-0 τη Βιγιαρεάλ (highlights)

Χάρη στο γκολ του πρώην άσου της ΑΕΚ, Λούκας Μπογέ, στα τελευταία λεπτά η Έλτσε πήρε υπερπολύτιμη νίκη επί της Βιγιαρεάλ για την 21η αγωνιστική. Το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, τα highlights οι σκόρερ και η βαθμολογία στη La Liga.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη στην προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού κατέκτησε η Έλτσε το απόγευμα της Κυριακής (16/1), στο μοναδικό ματς της ημέρας για την 21η αγωνιστική της La Liga.

H ομάδα του Αλικάντε επικράτησε με σκορ 1-0 της Βιγιαρεάλ, με τον πρώην άσο της ΑΕΚ, Λούκας Μπογέ, να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της συνάντησης μόλις 12 λεπτά πριν από το φινάλε.