Premier League: Αποχώρησαν οπαδοί της Έβερτον στο 27' του αγώνα με την Άρσεναλ! (vid)

Οπαδοί της Έβερτον άρχισαν να αποχωρούν από το «Γκούντισον Παρκ» στο 27ο λεπτό του αγώνα με την Άρσεναλ, σε μια συμβολική κίνηση διαμαρτυρίας. Διαβάστε τον λόγο!

Μόλις το ρολόι του «Γκούντισον Παρκ» σήμανε το 27ο λεπτό του δευτεριάτικου (6/12) αγώνα με την Άρσεναλ, οπαδοί της γηπεδούχου Έβερτον άρχισαν να αποχωρούν από τις εξέδρες!

Ο λόγος; Πρόκειται για μια συμβολική κίνηση διαμαρτυρίας των φίλων της ομάδας για το γεγονός ότι έχουν περάσει 27 χρόνια από την τελευταία φορά που τα «ζαχαρωτά» είχαν πανηγυρίσει κάποιον τίτλο στην Αγγλία!

Πράγματι, το μακρινό 1995 ήταν η τελευταία φορά που η Έβερτον σήκωσε κούπα στο νησί, καθώς τότε είχε κατακτήσει το Κύπελλο Αγγλίας νικώντας με σκορ 1-0 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον μεγάλο τελικό, χάρη σε γκολ του Πολ Ράινταουτ...