Πρωτάθλημα Παραγουάης: Η Σέρο Πορτένιο πήρε τον τίτλο με δύο γκολ στις καθυστερήσεις! (vid)

Απίστευτο ήταν το φινάλε του πρωταθλήματος της Παραγουάης καθώς με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Σέρο Πορτένιο αναδείχθηκε πρωταθλήτρια.

Μοναδικές στιγμές έζησαν οι φίλοι του πρωταθλήματος της Παραγουάης αφού στην τελευταία αγωνιστική κρίθηκε ο φετινός πρωταθλητής.

Η Σέρο Πορτένιο ήθελε τουλάχιστον την ισοπαλία στον αγώνα με την Γκουαρανί Ασουνσιόν, ενώ από την άλλη οι γηπεδούχοι έπρεπε να νικήσουν για να στεφθούν πρωταθλητές.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την Γκουρανί καθώς βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό μειονέκτημα των φιλοξενούμενων από το 15ο λεπτό.

Η αναμέτρηση είχε οδηγηθεί στις καθυστερήσεις και όλοι περίμεναν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή. Ωστόσο το σκηνικό άλλαξε μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά η Σέρο Πορτένιο μείωσε στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων και στη συνέχεια ισοφάρισε σε 2-2 παίρνοντας έτσι το πρωτάθλημα.