Ντεμπούτο με γκολ για Ταχτσίδη στην Αλ Φέιχα (vid)

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Αλ Φέιχα βρήκε δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0 επί της Αλ Ιτιχάντ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σαουδικής Αραβίας. Για τους νικητές αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Κυριάκος Παπαδόπουλος.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε ο Παναγιώτης Ταχτσίδης την πορεία του στην Αλ Φέιχα.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σαουδικής Αραβίας ο Έλληνας μέσος έκανε το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα και σκόραρε στη νίκη με 1-0 επί της Αλ Ιτιχάντ. Ο πρώην χαφ του Ολυμπιακού πήρε τη μπάλα έξω από την αντίπαλη περιοχή και με έξοχο αριστερό σουτ «εκτέλεσε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 35ο λεπτό της συνάντησης.

Τόσο στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου όσο και στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να βρουν δίχτυα, αλλά το σκορ παρέμεινε τελικά ανέπαφο ως το σφύριγμα του διαιτητή για την λήξη της συνάντησης και οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν το τρίποντο.

Για την Αλ Φέιχα αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, ο οποίος αντικατέστησε στο 74’ τον Αχμέντ Μπαμσάουντ.