Γαλλία – Ουαλία: Ο Μπενζεμά έχασε πέναλτι, ο Εμπαπέ σκόραρε - Το 2-0 ο Γκριεζμάν (vids)

O Καρίμ Μπενζεμά επέστρεψε στην Εθνική Γαλλίας αλλά έχασε πέναλτι στο ματς με την Ουαλία. Νικήθηκε από τον Γουόρντ αλλά λίγα λεπτά μετά ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ για τους Γάλλους. Ο Γκριεζμάν το 2-0.

Ο Καρίμ Μπενζεμά έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την εθνική Γαλλίας ύστερα από περίπου έξι χρόνια αλλά έχασε πέναλτι κόντρα στην Ουαλία! Ο φορ της Ρεάλ Μαδρίτης ανέλαβε την εκτέλεση στο 26’, αλλά νικήθηκε από τον Γουόρντ. Λίγα λεπτά μετά ο Εμπαπέ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ενώ με την έναρξη του β' μέρους ο Γκριεζμάν έγραψε το 2-0.

Δείτε το χαμένο πέναλτι του Μπενζεμά και το γκολ του Εμπαπέ

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Γκριεζμάν ήταν αυτός που έκανε και το 2-0 με εξαιρετικό σουτ.