Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 2-1: Όλα τα γκολ του «clasico» (vids)

Ένα υπέροχο τακουνάκι του Μπενζεμά έδωσε το προβάδισμα στη Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μπαρτσελόνα (1-0) στο «clasico». Ακολούθησε ο Κρόος που πέτυχε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μείωσε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» ο Μινγκέθα (2-1).

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε κεφάλι στο σκορ κόντρα στην Μπαρτσελόνα για την 30ή αγωνιστική της La Liga.

Ο Καρίμ Μπενζεμά πέτυχε γκολάρα με τακουνάκι στο 13ο λεπτό του «clasico» που διεξάγεται αυτή την ώρα στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο»!

Δείτε στο βίντεο το 1-0 της Ρεάλ με την εξαιρετική έμπνευση του Γάλλου επιθετικού:

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ένα απευθείας χτύπημα φάουλ του Τόνι Κρόος και αφού η μπάλα εξοστρακίστηκε δύο φορές (!) στο σώμα και στο κεφάλι αμυνομένων των «μπλαουγκράνα» κατέληξε στα δίχτυα για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους «μερένχες».

Δείτε στο παρακάτω βίντεο το 2-0 της Ρεάλ:

Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα έφτασε στη μείωση του σκορ με δράστη τον Όσκαρ Μινγκέθα. O 21χρονος σέντερ μπακ έστω και με το... καλάμι σημείωσε το 2-1 στο 60'.