Mπροστάρης ο Λέβι Γκαρσία στη νίκη του Τρίνινταντ και Τομπάγκο στα προκριματικά του Μουντιάλ (vid)!

Με τον Λέβι Γκαρσία της ΑΕΚ να σκοράρει και να δίνει μια ασίστ η Εθνική ομάδα του Τρίνινταντ και Τομπάγκο επικράτησε 3-0 της Γουαϊανα για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022

Ο Λέβι Γκαρσία δεν είναι μόνο ατραξιόν της φετινής (προβληματικής...) ΑΕΚ και της εγχώριας Super League αλλά και της Εθνικής του ομάδας.

Απόδειξη ότι οδήγησε το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Τρίνινταντ και Τομπάγκο στη νίκη κόντρα στη Γουιάνα, με σκορ 3-0, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της ζώνης της Κεντρικής και Βόρειας Αμερικής (CONCACAF).

Ο δεξιός εξτρέμ της «Ένωσης» σκόραρε και είχε μία ασίστ βοηθώντας την ομάδα του να ξεκινήσει, με νίκη, την προσπάθεια της ώστε να βρεθεί στα γήπεδα του Κατάρ.

Πιο συγκεκριμένα μπήκε στο γήπεδο φουριόζος κι όχι μόνο άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης (με ωραία ατομική ενέργεια από τα δεξιά της περιοχής και με σουτ από δύσκολη γωνία), αλλά 8 λεπτά μετά τροφοδότησε τον Μπατό για το 2-0.