Το Πανόραμα των Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022 που θα γίνουν στην Ευρώπη.

Το Πανόραμα των Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022

Οι προκριματικοί αγώνες για το Μουντιάλ 2022 που θα γίνει στο Κατάρ ξεκινούν στην Ευρώπη την Τετάρτη 24/3 και θα ολοκληρωθούν στις 14 Νοεμβρίου.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΖΩΝΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία

Σερβία

Ιρλανδία

Λουξεμβούργο

Αζερμπαϊτζάν

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

24/3: Πορτογαλία – Αζερμπαϊτζάν, Σερβία – Ιρλανδία

27/3: Ιρλανδία – Λουξεμβούργο, Σερβία – Πορτογαλία

30/3: Αζερμπαϊτζάν – Σερβία, Λουξεμβούργο – Πορτογαλία

1/9: Λουξεμβούργο – Αζερμπαϊτζάν, Πορτογαλία – Ιρλανδία

4/9: Σερβία – Λουξεμβούργο, Ιρλανδία – Αζερμπαϊτζάν

7/9: Αζερμπαϊτζάν – Πορτογαλία, Ιρλανδία – Σερβία

9/10: Αζερμπαϊτζάν – Ιρλανδία, Λουξεμβούργο – Σερβία

12/10: Σερβία – Αζερμπαϊτζάν, Πορτογαλία – Λουξεμβούργο

11/11: Αζερμπαϊτζάν – Λουξεμβούργο, Ιρλανδία – Πορτογαλία

14/11: Πορτογαλία – Σερβία, Λουξεμβούργο – Ιρλανδία

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία

Σουηδία

Ελλάδα

Γεωργία

Κόσοβο

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

25/3: Σουηδία – Γεωργία, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ

28/3: Γεωργία – Ισπανία, Κόσοβο – Σουηδία

31/3: ΕΛΛΑΔΑ – Γεωργία, Ισπανία – Κόσοβο

2/9: Γεωργία – Κόσοβο, Σουηδία – Ισπανία

5/9: Κόσοβο – ΕΛΛΑΔΑ, Ισπανία – Γεωργία

8/9: Κόσοβο – Ισπανία, ΕΛΛΑΔΑ – Σουηδία

9/10: Γεωργία – ΕΛΛΑΔΑ, Σουηδία – Κόσοβο

12/10: Σουηδία – ΕΛΛΑΔΑ, Κόσοβο – Γεωργία

11/11: Γεωργία – Σουηδία, ΕΛΛΑΔΑ – Ισπανία

14/11: ΕΛΛΑΔΑ – Κόσοβο, Ισπανία - Σουηδία

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιταλία

Ελβετία

Β. Ιρλανδία

Βουλγαρία

Λιθουανία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

25/3: Ιταλία - Β. Ιρλανδία, Βουλγαρία – Ελβετία (19.00)

28/3: Βουλγαρία – Ιταλία, Ελβετία – Λιθουανία

31/3: Β. Ιρλανδία – Βουλγαρία, Λιθουανία – Ιταλία

2/9: Ιταλία – Βουλγαρία, Λιθουανία - Β. Ιρλανδία

5/9: Βουλγαρία – Λιθουανία, Ελβετία – Ιταλία

8/9: Β. Ιρλανδία – Ελβετία, Ιταλία – Λιθουανία

9/10: Λιθουανία – Βουλγαρία, Ελβετία - Β. Ιρλανδία

12/10: Βουλγαρία - Β. Ιρλανδία, Λιθουανία – Ελβετία

12/11: Ιταλία – Ελβετία, Β. Ιρλανδία – Λιθουανία

15/11: Β. Ιρλανδία – Ιταλία, Ελβετία - Βουλγαρία

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Γαλλία

Ουκρανία

Φινλανδία

Βοσνία/Ερζ.

Καζακστάν

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

24/3: Φινλανδία - Βοσνία/Ερζ., Γαλλία – Ουκρανία

28/3: Καζακστάν – Γαλλία, Ουκρανία – Φινλανδία

31/3: Ουκρανία – Καζακστάν, Βοσνία/Ερζ. – Γαλλία

1/9: Καζακστάν – Ουκρανία, Γαλλία - Βοσνία/Ερζ.

4/9: Φινλανδία – Καζακστάν, Ουκρανία – Γαλλία

7/9: Βοσνία/Ερζ. – Καζακστάν, Γαλλία – Φινλανδία

9/10: Καζακστάν - Βοσνία/Ερζ., Φινλανδία – Ουκρανία

12/10: Καζακστάν – Φινλανδία, Ουκρανία - Βοσνία/Ερζ.

13/11: Βοσνία/Ερζ. – Φινλανδία, Γαλλία – Καζακστάν

16/11: Βοσνία/Ερζ. – Ουκρανία, Φινλανδία – Γαλλία

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο

Ουαλία

Τσεχία

Λευκορωσία

Εσθονία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

24/3: Βέλγιο – Ουαλία, Εσθονία – Τσεχία

27/3: Λευκορωσία – Εσθονία, Τσεχία – Βέλγιο

30/3: Βέλγιο – Λευκορωσία, Ουαλία – Τσεχία

2/9: Εσθονία – Βέλγιο, Τσεχία – Λευκορωσία

5/9: Λευκορωσία – Ουαλία, Βέλγιο – Τσεχία

8/9: Λευκορωσία – Βέλγιο, Ουαλία – Εσθονία

8/10: Εσθονία – Λευκορωσία, Τσεχία – Ουαλία

11/10: Εσθονία – Ουαλία, Λευκορωσία – Τσεχία

13/11: Βέλγιο – Εσθονία, Ουαλία – Λευκορωσία

16/11: Τσεχία – Εσθονία, Ουαλία - Βέλγιο

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Δανία

Αυστρία

Σκωτία

Ισραήλ

Νησιά Φερόε

Μολδαβία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

25/3: Μολδαβία - Νησιά Φερόε, Σκωτία – Αυστρία, Ισραήλ – Δανία (19.00)

28/3: Δανία – Μολδαβία, Αυστρία - Νησιά Φερόε, Ισραήλ – Σκωτία

31/3: Μολδαβία – Ισραήλ, Σκωτία - Νησιά Φερόε, Αυστρία – Δανία

1/9: Δανία – Σκωτία, Μολδαβία – Αυστρία, Νησιά Φερόε – Ισραήλ

4/9: Ισραήλ – Αυστρία, Σκωτία – Μολδαβία, Νησιά Φερόε – Δανία

7/9: Αυστρία – Σκωτία, Δανία – Ισραήλ, Νησιά Φερόε – Μολδαβία

9/10: Σκωτία – Ισραήλ, Νησιά Φερόε – Αυστρία, Μολδαβία – Δανία

12/10: Νησιά Φερόε – Σκωτία, Ισραήλ – Μολδαβία, Δανία – Αυστρία

12/11: Αυστρία – Ισραήλ, Δανία - Νησιά Φερόε, Μολδαβία – Σκωτία

15/11: Αυστρία – Μολδαβία, Ισραήλ - Νησιά Φερόε, Σκωτία – Δανία

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία

Τουρκία

Νορβηγία

Μαυροβούνιο

Λετονία

Γιβραλτάρ

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

24/03: Λετονία – Μαυροβούνιο, Γιβραλτάρ – Νορβηγία, Τουρκία – Ολλανδία

27/3: Μαυροβούνιο – Γιβραλτάρ, Νορβηγία – Τουρκία, Ολλανδία – Λετονία

30/3: Τουρκία – Λετονία, Γιβραλτάρ – Ολλανδία, Μαυροβούνιο – Νορβηγία

1/9: Τουρκία – Μαυροβούνιο, Λετονία – Γιβραλτάρ, Νορβηγία – Ολλανδία

4/9: Λετονία – Νορβηγία, Γιβραλτάρ - Τουρκία, Ολλανδία – Μαυροβούνιο

7/9: Μαυροβούνιο – Λετονία, Ολλανδία – Τουρκία, Νορβηγία – Γιβραλτάρ

8/10: Γιβραλτάρ – Μαυροβούνιο, Τουρκία – Νορβηγία, Λετονία – Ολλανδία

11/10: Ολλανδία – Γιβραλτάρ, Λετονία – Τουρκία, Νορβηγία – Μαυροβούνιο

13/11: Νορβηγία – Λετονία, Τουρκία – Γιβραλτάρ, Μαυροβούνιο – Ολλανδία

16/11: Ολλανδία – Νορβηγία, Μαυροβούνιο – Τουρκία, Γιβραλτάρ – Λετονία

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία

Σλοβακία

Ρωσία

Σλοβενία

Κύπρος

Μάλτα

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

24/3: Μάλτα – Ρωσία, Κύπρος – Σλοβακία, Σλοβενία – Κροατία

27/3: Ρωσία – Σλοβενία, Κροατία – Κύπρος, Σλοβακία – Μάλτα

30/3: Κύπρος – Σλοβενία, Σλοβακία – Ρωσία, Κροατία – Μάλτα

1/9: Ρωσία – Κροατία, Σλοβενία – Σλοβακία, Μάλτα – Κύπρος

4/9: Κύπρος – Ρωσία, Σλοβενία – Μάλτα, Σλοβακία – Κροατία

7/9: Σλοβακία – Κύπρος, Ρωσία – Μάλτα, Κροατία – Σλοβενία

8/10: Μάλτα – Σλοβενία, Ρωσία – Σλοβακία, Κύπρος – Κροατία

11/10: Κροατία – Σλοβακία, Σλοβενία – Ρωσία, Κύπρος – Μάλτα

11/11: Ρωσία – Κύπρος, Μάλτα – Κροατία, Σλοβακία – Σλοβενία

14/11: Σλοβενία – Κύπρος, Κροατία – Ρωσία, Μάλτα – Σλοβακία

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγγλία

Πολωνία

Ουγγαρία

Αλβανία

Ανδόρα

Σαν Μαρίνο

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

25/3: Ανδόρα – Αλβανία, Ουγγαρία – Πολωνία, Αγγλία - Σαν Μαρίνο

28/3: Αλβανία – Αγγλία, Σαν Μαρίνο – Ουγγαρία, Πολωνία – Ανδόρα

31/3: Αγγλία – Πολωνία, Ανδόρα – Ουγγαρία, Σαν Μαρίνο – Αλβανία

2/9: Ουγγαρία – Αγγλία, Ανδόρα - Σαν Μαρίνο, Πολωνία – Αλβανία

5/9: Αγγλία – Ανδόρα, Αλβανία – Ουγγαρία, Σαν Μαρίνο – Πολωνία

8/9: Ουγγαρία – Ανδόρα, Πολωνία – Αγγλία, Αλβανία - Σαν Μαρίνο

9/10: Πολωνία - Σαν Μαρίνο, Ουγγαρία – Αλβανία, Ανδόρα – Αγγλία

12/10: Αγγλία – Ουγγαρία, Σαν Μαρίνο – Ανδόρα, Αλβανία – Πολωνία

12/11: Αγγλία – Αλβανία, Ανδόρα – Πολωνία, Ουγγαρία - Σαν Μαρίνο

15/11: Πολωνία – Ουγγαρία, Σαν Μαρίνο – Αγγλία, Αλβανία – Ανδόρα

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία

Ρουμανία

Ισλανδία

Β. Μακεδονία

Αρμενία

Λιχτενστάιν

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

25/3: Γερμανία – Ισλανδία, Ρουμανία - Β. Μακεδονία, Λιχτενστάιν – Αρμενία

28/3: Αρμενία – Ισλανδία, Β. Μακεδονία – Λιχτενστάιν, Ρουμανία – Γερμανία

31/3: Αρμενία – Ρουμανία, Λιχτενστάιν – Ισλανδία, Γερμανία - Β. Μακεδονία

2/9: Λιχτενστάιν – Γερμανία, Β. Μακεδονία – Αρμενία, Ισλανδία – Ρουμανία

5/9: Ισλανδία - Β. Μακεδονία, Γερμανία – Αρμενία, Ρουμανία – Λιχτενστάιν

8/9: Αρμενία – Λιχτενστάιν, Ισλανδία – Γερμανία, Β. Μακεδονία – Ρουμανία

8/10: Γερμανία – Ρουμανία, Ισλανδία – Αρμενία, Λιχτενστάιν - Β. Μακεδονία

11/10: Ισλανδία – Λιχτενστάιν, Β. Μακεδονία – Γερμανία, Ρουμανία – Αρμενία

11/11: Αρμενία - Β. Μακεδονία, Γερμανία – Λιχτενστάιν, Ρουμανία – Ισλανδία

14/11: Β. Μακεδονία – Ισλανδία, Αρμενία – Γερμανία, Λιχτενστάιν – Ρουμανία

*Την πρόκριση στα τελικά του Μουντιάλ 2022 θα εξασφαλίσουν οι ομάδες που θα εξασφαλίσουν την πρώτη θέση κάθε ομίλου. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στην δεύτερη θέση κάθε γκρουπ θα πάρουν μέρος σε πλέι-οφ με την συμμετοχή και δύο ομάδων από το Νέισονς Λιγκ.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας