Serie A: «Καθάρισε» στο β' μέρος η Αταλάντα (Highlights)

Ένα ξέσπασμα στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου αποδείχτηκε ότι ήταν αρκετό για να επικρατήσει η Αταλάντα της Σπέτσια με σκορ 3-1. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς κι η βαθμολόγια.

Η Αταλάντα πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε το παιχνίδι με τη Σπέτσια. Η ομάδα του Μπέργκαμο επικράτησε με σκορ 3-1 κάνοντας ένα δυνατό ξεκίνημα στην επανάληψη. Με δύο γκολ σε τρία λεπτά η Αταλάντα πήρε το πάνω χέρι και με τον Πάσαλιτς καθάρισε το ματς στο 73', ενώ η Σπέτσια απλά μείωσε στο 82'.

Μετά από δύο αγωνιστικές της Serie A και τρεις αναμετρήσεις, όλων των διοργανώσεων, όπου μετρούσε ισάριθμες ήττες η Λάτσιο επέστρεψε στις επιτυχίες κόντρα στην ουραγό Κροτόνε στο εναρκτήριο ματς της 27ης αγωνιστικής

Δυσκολότερα απ΄ότι θα περίμενε κανείς πάντως αφού ισοφαρίστηκε δις και χρειάστηκε ένα τέρμα του νεοεισελθόντα (οκτώ λεπτά νωρίτερα) Καϊσέδο στο 84' για να φτάσει στο τελικό 3-2 η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι.

Με τον Εκουαδοριάνο (που αντικατέστησε τον Ιμόμπιλε) να δίνει ξανά τη λύση στο τέλος αγώνα φέρνοντας την ομάδα του στο -4 (με ματς περισσότερο) από την 4αδα.

Τα άλλα δύο γκολ των «λατσιάλι» οι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς και Λουίς Αλμπέρτο, τα οποία ισοφάρισε ο Νουάνκο, αλλά δεν κατάφερε να οδηγήσει τα «σκυλόψαρα» σε δεύτερη σερί επιτυχία.