Ρέιντζερς: Μια «ανάσα» από το πρωτάθλημα μετά από 10 χρόνια!

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ είναι έτοιμη να σηκώσει το τρόπαιο μετά από 10 ολόκληρα χρόνια!

Λίγο πριν αντιμετωπίσει και νικήσει με 3-0 την Σεντ Μίρεν, η Ρέιντζερς απόλαυσε τη θερμή υποδοχή από τους οπαδούς της με καπνογόνα. Ο Ράιαν Κεντ άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, ενώ στο 16ο ο Μορέλος το διεύρυνε σε 2-0. Ο Ιάνις Χάτζι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (46') διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ έκανε ακόμα ένα βήμα για να επιστρέψει στον θρόνο της Πρέμιερσιπ μετά από 10 ολόκληρα χρόνια. Μάλιστα, είναι πιθανό η δυναστεία της Σέλτικ να σταματήσει την Κυριακή το μεσημέρι (7/3, 14:00).

Εάν η Σέλτικ δεν καταφέρει να περάσει από το «Tannadice Park» και να φύγει από εκεί με τη νίκη επί της Νταντί Γιουνάιτεντ τότε η Ρέιντζερς θα είναι και τυπικά πρωταθλήτρια από την 31η αγωνιστική.

Ακόμη όμως και να μη συμβεί αυτό τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει τη Ρέιντζερς από το 55ο πρωτάθλημα της ιστορίας της (η μεγάλη αντίπαλός της έχει 51).