Βundesliga: Το σερί της Άιντραχτ σταμάτησε στη Βρέμη (Highlights)

Mε νίκη, 2-1, της Βέρντερ Βρέμης, επί της (αήττητης 11 ματς) Άιντραχτ Φρανκφούρτης ξεκίνησε η 23η αγωνιστική της Bundesliga. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Μετά από τρεις αγωνιστικές όπου είχε συγκομιδή μόλις δύο πόντων η Βέρντερ Βρέμης επέστρεψε στις επιτυχίες κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν 2-1 των «αετών» στο εναρκτήριο ματς της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga κι όχι μόνο απομακρύνθηκαν αισθητά (+8) από την θέση (16η) που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής αλλά υποχρέωσαν τους αντιπάλους τους (4ους στην βαθμολογία) στην πρώτη τους ήττα μετά από 11 ματς (9ν. - 2 ισοπ.) και πιο συγκεκριμένα απο τις 11 Δεκέμβρη!

Μάλιστα η επιτυχία τους αποκτά μεγαλύτερη αξία αφού από το 9ο λεπτό κυνηγούσαν στο σκορ από το γκολ του Αντρέ Σίλβα και γύρισαν το ματς με τέρματα των Γκέμπρε Σελάσιε και Σέρτζαν στην επανάληψη